2020 » 2021

 

18 grudnia

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś rano w wieku 72 lat zmarł nasz Przyjaciel i wieloletni Zakrystian – Śp. Franciszek Kulesa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... Msza Święta Pogrzebowa odbędzie się we wtorek 22.12.2020r. o godzinie 9:00 w Kapilcy Schroniska w Bielicach. Różaniec w intencji Zmarłego od godziniy 8:15.

 

17 grudnia

  Dotarł do nas transport używanej odzieży damskiej i męskiej, którą przekazało nam biuro okręgowe Malteser Hilfsdienst e.V. ze Schwerte.

 

15 grudnia

  Fundacja Biedronki przekazała naszym placówkom darowiznę rzeczową w postaci artykułow spożywczych, środków ochronnych, artykułów higienicznych oraz dezynfekujących. Nasi Pracowicy przygotowują już podarunki dla naszych Podopiecznych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

14 grudnia

  W ramach drugiej edycji akcji #TVNpomagajmysobie Podopieczni Koła Bielickiego zostali objęci wsparciem w postaci ciepłego posiłku. Tym razem pomoc skierowana jest nie tylko w stronę osób najbardziej potrzebujących, lecz także w stronę restauracji, które posiłki przygotowują i dostarczają. Dostawy będą realizowane w dniach 14 – 24 grudnia (ostatnia będzie obejmować posiłki na dni świąteczne tj. 25, 26 grudnia).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

13 listopada

  Nasze Koło przy współpracy z Bankiem Żywności w Opolu z siedzibą w Luboszycach realizowało Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie grudzień 2019 – wrzesień 2020.

 Podprogram 2019 – efekty 

 

13 sierpnia

  W piętnasty miesiąc po śmierci ks. Jerzego Marszałkowicza, ks. Kapelan Bronisław Dołhan odprawił Mszę Świętą w intencji Zmarłego.

 
 
 

7 sierpnia

  Fundacja Biedronki przekazała naszym placówkom darowiznę w postaci środków ochronnych, artykułów higienicznych oraz dezynfekujących.
  Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc, którą nam Państwo przekazali. Jest ona dla nas bezcenna. Dzięki przekazanej nam darowiznie będziemy w stanie jeszcze lepiej zadbać o naszych Podopiecznych. Są to osoby bezdomne, chore, niepełnosprawne. Obecnie w naszych schroniskach przebywają 102 osoby. Liczba ta zwiększa się w okresie jesieni i zimy.
Bóg zapłać za wszelkie dobro nam okazane.

 
 
 

18 czerwca

  W kaplicy Kurii Diecezjalnej w Opolu biskup Andrzej Czaja oraz biskup pomocniczy Paweł Stobrawa odprawili Mszę Świętą z okazji 60-lecia święceń kapłańskich. Jednym z Jubilatów jest nasz Kapelan, ks. Bronisław Dołhan.
Galeria – strona Diecezji Opolskiej

„Wielbi dusza moja Pana,
gdyż wielkie rzeczy
uczynił mi Wszechmocny”

Łk 1,46n

  Księdzu Bronisławowi życzymy wytrwałości, siły, pogody ducha, zdrowia i wszelkiego dobra. Niech Dobry Bóg obdarzy Księdza obfitością swoich łask, radością i umiejętnością przezwyciężania trudów dnia codziennego.

17 czerwca

  Z okazji dnia Św. Brata Alberta ks. Kapelan odprawił Mszę Świętą, po której Podopieczni udali się na grill'a.

 
 
 
 
 
 

27 maja

  Około godziny 13:30 nasze Schronisko odwiedził Pan, który na prośbę Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser-Duda dostarczył nam 100szt. przyłbic ochronnych oraz 30L (6x5L) płynu do dezynfekcji rąk.
  Pani Agacie składamy serdeczne podziękowania za życzenia, przekazane nam środki ochrony osobistej oraz pamięć o nas.
Niech Pan Bóg obdarza Panią wszelkimi potrzebnymi łaskami, a Najświętsza Maryja Panna otacza Swoją opieką.

 
 
 
 
 

13 maja

  W I rocznicę śmierci ks. Jerzego Marszałkowicza, ks. Kapelan Bronisław Dołhan, ks. Proboszcz Czesław Nowak oraz o. Sylwester Wydra (SVD) odprawili Mszę Świętą w intencji Zmarłego. Następnie poświęcono Pokój Pamięci ks. Jerzego Adama Marszałkowicza. Zarówno Msza Święta, jak i poświęcenie Pokoju Pamięci były transmitowane na Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bielicach.
  Zachęcamy także do zapoznania się ze świadectwami o ks. Jerzym Marszałkowiczu:
 ks. Aleksander Radecki – Ojciec Duchowny w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu  
 Jan Sznajder – Prezes Zarządu Koła Gliwickiego TPBA 
 Krótki film "Ku pamięci Brata Jerzego Marszałkowicza" autorstwa o. Sylwestra Wydry (SVD)  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

27 kwietnia

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega i wieloletni Współpracownik Śp. Zbigniew Wosik. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek 30 kwietnia 2020r. o godz. 11:00 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Malerzowicach Wielkich.

 

20 kwietnia

  Zarząd oraz Podopieczni Koła Bielickiego składają najserdeczniejsze podziękowania Panu Grzegorzowi Taratuta, właścicielowi P.P.H.U. "TEXMOD" za nieodpłatne przekazanie nam maseczek ochronnych.
  Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Państwa Matczyną miłością i opieką, niech wyprasza u Syna wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać za okazaną nam pomoc.

 
 
 
 

19 marca

  O godzinie 15:00 przy figurze św. Józefa Mieszkańcy naszych Schronisk zjednoczyli się na modlitwie do Trójcy Przenajświętszej z prośbą o zahamowanie pandemii (zgodnie z prośbą Ojca Hectora – zarządcy Mater Fatima).

 
 
 
 
 

28 stycznia

  W naszym shronisku odbyło się spotkanie kolędowe, które przygotowały Siostry z Klasztoru Elżbietanek w Łambinowicach.
  Siostrom serdecznie dziękujemy. Życzymy pogody ducha czerpanej z miłości do naszego Pana, a także zdrowia. Niech Bóg Jedyny prowadzi Was każdego dnia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

13 stycznia

  Ks. Kapelan Bronisław Dołhan odprawił w Kaplicy Schronisk Mszę Świętą w intencji śp. ks. Jerzego Marszałkowicza, po której odbyły się Odwiedziny Kolędowe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 1989- Koło Bielickie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta